Wat gebeurt er met kunst als het oorlog is? Meisje met de parel moest 85 jaar geleden 'onderduiken' in grotten Sint-PietersbergHoe kwetsbaar is kunst in oorlogstijd? Deze vraag is actueel in bijvoorbeeld
Oekraïne, waar de regering topstukken uit musea haalt om ze te beschermen tegen Russische raketten. Iets soortgelijks gebeurde ook in Nederland, tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Nederlanders met Amerikaanse nationaliteit in de knel door belastingregelsSteeds meer Amerikaanse Nederlanders willen van hun Amerikaanse nationaliteit af. En dat heeft, naast met de politiek, alles te maken met de belastingregels in de VS. Die regels kunnen ze namelijk veel geld kosten.
Een dag na de rellen in ScheveningenHet is nog niet duidelijk hoe het gisteravond uit de hand heeft kunnen lopen in Scheveningen. Honderden jongeren raakten in gevecht met elkaar en keerden zich tegen de politie toen die ingreep.
Statiegeld Nederland opent twee eigen winkelsStatiegeld Nederland opent deze maand twee winkels waar mensen hun blikjes en flessen kunnen inleveren. De winkels moeten het makkelijker maken om de lege verpakkingen weg te brengen. Dat gaat met het huidige systeem in grote steden niet altijd goed.
De presentatie was in handen van
Pieter Jan Hagens,
Suzanne Bosman,
Rik van de Westelaken en
Roos Moggré. Deze uitzending van het programma EenVandaag werd uitgezonden op vrijdag 2 mei door AVROTROS.