Gemeenten luiden noodklok over bijstandGemeenten krijgen 690 miljoen minder voor de werklozen. Hoe gaan de gemeenten dat doen?
Topfotograaf Henket leeft The American DreamDe Nederlandse fotograaf Pieter Henket heeft het helemaal gemaakt in New York.
Na zijn MAVO-diploma vertrekt Henket naar de VS. Van zijn ouders krijgt hij drie maanden om het daar te maken. Binnen twee weken ontmoet hij regisseur
Joel Schumacher. Schumacher biedt hem een baan op de set aan. Zo ligt een carrière in de filmwereld in het verschiet. Maar hij wordt fotograaf. Portretfotograaf. En een goeie: inmiddels al de nieuwe
Anton Corbijn genoemd. Henket maakt portretten van vele beroemdheden.
Zijn doorbraak is in 2008 met zijn portret van
Lady Gaga voor haar debuutalbum The Fame. Deze foto hangt nu in het Metropolitan Museum in New York. Voor Interrogation, een serie portretten, vraagt Henket de sterren in een stoel te gaan zitten achter een keukentafel en zich voor te stellen hoe zij zouden reageren als zij verhoord worden door de politie na een onterechte arrestatie. Voor de editie-2011 van het Nederlands Filmfestival, dat volgende week begint, heeft Henket alle winnaars van de Gouden Kalveren geportretteerd.
Nieuwsuur-correspondent
Tom Kleijn spreekt met Henket.
Presentatie:
Twan Huys,
Mariëlle Tweebeeke.
De presentatie was in handen van
Mariëlle Tweebeeke,
Twan Huys,
Jeroen Wollaars,
Eelco Bosch van Rosenthal en
Petra Grijzen. Deze uitzending van het programma Nieuwsuur werd uitgezonden op zaterdag 17 september door de NOS.
Item is niet meer te bekijken