Uitzending
EenVandaag - 2-3-2026

2-3-2026

EenVandaag

235 x bekeken | 0 reacties
6
Nederlanders vast in Midden-Oosten na aanvallen Iran
Het kabinet gaat voorlopig geen Nederlanders evacueren uit het Midden-Oosten. Dat zegt minister van Buitenlandse Zaken Berendsen tegen EenVandaag. "We doen er alles aan om te helpen."

Waarom is de straat van Hormuz belangrijk en wat is de impact op gasprijzen en noodvoorraad in Groningen?
Files bij tankstations, een AEX die rood kleurt en stijgende gasprijzen als gevolg van de aanvallen van VS en Israël op Iran. De onrust in het Midden-Oosten heeft impact op onze economie. De Straat van Hormuz, een belangrijke handelsroute, is geblokkeerd.

Gaat het regime in Iran nu veranderen?
Zowel in Iran als daarbuiten is er veel verdriet én feest na de dood van ayatollah Ali Khamenei. Staan de nieuwe leiders van Iran al klaar of is dit het begin van een andere politieke wind? "Het systeem draait gewoon door."

Schuilen onder de nucleaire paraplu van Frankrijk
Het is een realiteit die tientallen jaren lang ondenkbaar leek: Europese landen die samen zelf voor hun eigen nucleaire afschrikking zorgen. De nieuwe regering staat daar positief tegenover.

De presentatie was in handen van Suzanne Bosman, Rik van de Westelaken, Hila Noorzai, Rob Hadders en Malou Petter. Deze uitzending van het programma EenVandaag werd uitgezonden op maandag 2 maart door AVROTROS.
(ter verificatie, je kunt ook inloggen) Plaats reactie